تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

ما بر آنیم تا از جبهه ی حق و در راستای حق و برای حق تلاش کنیم و نوری باشیم برای زدودن تاریکی افکار و روشنی بخش اذهان ...

۲۶۲ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۰
مهر

۳۰
مهر

۳۰
مهر

پیکرهای پاک و مطهر شهیدان سید مجتبی حسینی ، شهید سید ضیا حسینی و شهید علی غلامی سه شهید افغانستانی از لشکر سرافراز فاطمیون و مدافعان حرم آل الله که چند ماه پیش در عملیات بصری الحریر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند روز شنبه در شهر مقدس قم تشییع و جسم پاکشان تا ظهور مولایشان در کنار همرزمان شهیدشان به امانت گذاشته شد ...

خوشا به سعادتشان

۳۰
مهر

۳۰
مهر

دود روی صحن حضرت زهرا مشخصه ولی معلوم نیست که خود صحن آتش گرفته یا جایی دیگه ایه.

فعلا که گفته شده آتش سوزی در انبار فرش صحن رخ داده

چند ساله مهندسان و کارگران عراقی و ایرانی زحمت کشیدن تا صحن حضرت زهرا به این مرحله از کار برسه که دیگه تقریبا تمام کارهای اساسیش تموم شده باشه.

ان شالله خسارات سنگین نباشه.

۳۰
مهر

در عملیات امروز در ریف شمالی حمص ارتش با پشتیبانی هوایی روسها بخشی از روستای مهم تیر معله شامل ورودی جنوبی الاذاعة، غربال، القناطری و حارة الجنوبیه رو آزاد کرد.
عملیات پیشروی در روستاهای جوالک و سنیسل هم ادامه داره که هنوز نتایجش مشخص نشده.

۳۰
مهر

ارتش سوریه در ادامه عملیات تهاجمی در ریف جنوبی حلب روستاهای جورة الجحاش، رسم الشیخ، دیرصلبیه، رسم عکیرش و روستای مهم بلاس رو آزاد کرد.
روستای قیقان (مفلسه)، مزارع ایوبه و روستاهای کفرعبیش و کفرعبید در این محور جزو اهداف بعدی ارتش هستند.
منابع ارتش گفتند که مزارع ایوبه و کفرعبید رو گرفتند در صورتی که فعلا تثبیت نشده و درگیریهای سنگین در این محور ادامه داره .
دیروز در ریف شرقی حلب در محور کویرس هم ارتش روستا و بلندی تل سبعین رو تصرف کرد.در این محور ارتش هنوز موفق به گرفتن جدیده نشده و دکوانه در شمال تل سبعین هم تقریبا در حال تصرف هست .

۳۰
مهر

آمار مربوط به سال 2010 هست ؛ بنابراین کاملا دقیق نیست ولی برای به دست آوردن دید کلی خوبه..

به اون سه دیاگرام کنار نقشه هم نگاهی بندازید. رشد اسلام کاملا مشخصه.

در نقشه ی زیر مذاهب رو هم مشخص کرده .

زرد اهل سنت عراق هستند .

۳۰
مهر

در کاری که برای انجامش به خدا توکل کردید اگر مانع پیش اومد ناراحت نشید، بعضی کارها ظاهرشون به صلاحه، بعضی اتفاقات باید دیرتر به وقوع بپیوندن تا مقصود مطلوب حاصل بشه.

۳۰
مهر

۳۰
مهر

کارخونه کود در شمال بیجی که دواعش اونو به کارگاه آماده سازی انتحاری و انبار سلاح تبدیل کرده بودند .

۳۰
مهر

۳۰
مهر

ریف جنوبی حلب:

آرامش نسبی در بیشتر نقاط جنوب و جنوب غربی حلب حاکم شده و دو طرف در حال تجمیع نیرو برای حمله یا دفاع هستند. شدت بمباران هوایی روسها بیشتر به سمت ریف شرقی حلب جایی که عملیات آزادسازی کویرس در حال انجم هست، متمایل شده و مواضع داعش در قصر الورود،الحلبیه،الدکاونه،المفلسه و شیخ احمد را بمباران می کنند.

داعش از دو سه روز پیش نیروهای بیشتری به منطقه گسیل کرده و به شدت در مناطق درگیری در برابر پیشروی ارتش مقاومت می کنند.

دیروز داعش از سمت رسم العبود با سه انتحاری به دانشکده نیروی هوایی در کویرس حمله کرد که حمله توسط مدافعین فرودگاه دفع شد

شرایط حساس و اهمیت کویرس برای دو طرف باعث شده مثل همیشه بعضی رسانه های طرفین شروع به جنگ روانی و شایعه پراکنی کنن. رسانه های داعشی زیادی دیروز خبر از حمله و تصرف کامل فرودگاه دادند، از آن طرف بعضی رسانه های ارتش خبر از رسیدن ارتش به فرودگاه یا نیروگاه حرارتی دادند که هیچ کدام صحیح نبود.

منابع ارتش از تسلط بر روستاهای الحلبیه و طیرالورد هم در این منطقه خبر دادن که هنوز تایید نشده.اتاق عملیات فتح حلب در 8 شهرک و روستای جنوب حلب شامل بلاس، حلیصه، زیتان، برده،مریمین، کفربیش، العیس و الحاضر به دلیل حذر کردن از خبررسانهای ارتش، از 4 عصر تا 9 صبح منع رفت و آمد و عکاسی اعلام کرده و اهالی رو از داشتن سلاح در منازل منع کرده.

عملا حکومت نظامی در این مناطق باعث کوچ بیشتر اهالی مناطق میشه.

حومه شرقی دمشق:

حرستا:  ارتش سوریه در حملات دیروز نقاط مهمی رو از مسلحین جیش الاسلام پس گرفت. این مناطق شامل منطقه مجبل، ساختمان امنیت نظامی و ساختمان کشاورزی بودند که در عملیات چندی پیش جیش الاسلام اشغال شده بودند. ارتش کم کم تسلطش بر الکسارات رو بیشتر کرده و با توجه به مشرف بودن بر مسلحین به کمک آتش توپخانه و خمپاره سعی می کنه اونها رو مجددا به طرف جنوب بزرگراه دمشق-حمص به عقب برونه.

مرج السلطان:   جنگنده های روسی دیروز مقر سپاه عمر واقع در مرج سلطان رو هدف قرار دادند که تعدادی از مسلحین به هلاکت رسیدند. شایعه هایی هم مبنی بر حضور و کشته شدن زهران علوش در این حمله هوایی هست که به نظر میاد مثل دفعات قبل صحت نداشته باشه.در حالی که خالد العطیه وزیر امور خارجه قطر یک روز قبل در مصاحبه با CNN گفته بود احرار الشام با القاعده هیچ ارتباطی نداره، امروز سه گروه عمده ی مسلحین غوطه شرقی یعنی احرارالشام، جبهة النصره و اتحاد اسلامی لاجناد الشام در بیانیه ای ائتلاف "جند الملاحم" رو تشکیل دادن.

نکته جالب تر اینکه العطیه از احتمال دخالت نظامی در سوریه صحبت کرد و ظاهرا فراموش کرده بود که کل مساحت کشورش از مساحت دمشق و حومه اش کمتره!

لینک مصاحبه العطیه با CNN :

http://www.cnn.com/videos/tv/2015/10/21/qatars-role-in-syria.cnn

سهل الغاب:

مسلحین سیلوهای گندم جنوب منصوره رو از ارتش پس گرفتند. در این هفته این منطقه دو سه بار دست به دست شده.

حمص:

دیروز جنگنده های روس دومین مقر مسلحین را در حمص هدف قرار دادند. مقر حرکت تحریر حمص دیروز توسط جنگنده های روس هدف قرار گرفت و تمام افراد حاضر در مقر شامل امجد احمد الحمید و یحیی خلیل ایوب از فرماندهانشون به هلاکت رسیدند.علاوه بر مسلحین تحریر حمص، اسامی 20 نفر از مسلحین سپاه شام شامل فرمانده میدانی شون حوری شاهین که در دو روز گذشته به دست ارتش سوریه کشته شدند هم منتشر شد.

در روستای مهم تیرمعله هم درگیریها ادامه داره، گفته میشه ارتش موفق شده به روستا وارد بشه و به خیابان بدو برسه. درگیریها ادامه داره.

درعا:

دیروز مسلحین مناطق تحت کنترل دولت رو  خمپاره باران کردند که بر اثر اون سه کودک به شهادت رسیدند.

۲۹
مهر

۲۹
مهر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسی‌های دقیق و مسئولانه‌ی برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را درخصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه‌ی کشور صادر و با برشمردن تأکیدات و الزامات ۹ گانه در اجرای برجام، مصوبه‌ی جلسه‌ی ۶۳۴ مورخ ۹۴/۵/۱۹ شورای عالی امنیت ملی را با رعایت این موارد و الزامات تأیید کردند.

متن نامه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است :

http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=31168

بخونید حتما

۲۹
مهر

ذهنتون تنها به سمت داعش نره، بازار سیاه سلاح توی این ایام حسابی داغه.

۲۸
مهر

۲۸
مهر

ارتش سوریه به فرماندهی سهیل حسن موفق شد تل سبعین رو تصرف کنند .
درگیریهای شدید در جدیده بین نیروهای ارتش و داعش در جریان هست . خبر تصرف جدیده تا لحظه ی انتشار این خبر درست نیست .
با پیشروی اخیر نیروها تقریبا 7 کیلومتر با فرودگاه کویرس فاصله باقی مانده است .
در مورد جبول ، نیروهای ارتش 8 روز پیش از جبول عقب نشینی کردند و بعد از اینکه دوباره تل نعام رو از داعش پس گرفتند و اقدام به هجوم در عمق کردند ؛ هنوز جبول رو تصرف نکردند .

۲۸
مهر

الفوعه و کفریا:

خوشبختانه بالاخره بعد از مدتی تاخیر دو روز پیش عملیات امدادرسانی به فوعه و کفریا و زبدانی و مضایا شروع شد.

٢٣ کامیون حامل کمک‌های غذایی، دارویی و بهداشتی به مضایا و ٢ کامیون به الزبدانی و ١٠ کامیون به دو شهر فوعه و کفریا در راستای مفاد توافق شش ماهه وارد شد. با وجود خوشحالی و امیدواری مردم فوعه و کفریا از امدادرسانی،اما مواردی باعث نارضایتی اونها شده:

١-برخی کامیونها حاوی محموله های ناقص هستند. به نظر میاد به علت عدم وجود ناظر،مسلحین در بازرسی ها تعدادی از اقلام رو سرقت کردن

٢-یک کامیون تنها حاوی نایلون بوده، به گفته شاهدان این همه نایلون میتونه نیاز کل بیمارستانهای خاورمیانه رو تامین کنه

٣-کامیونهای حاوی سرم، فاقد بسته های سرنگ هستند.

٤-کامیون حاوی مواد غذایی،بیسکویتهای تاریخ گذشته داشته که قابل استفاده برای تغذیه کودکان نیست.

٥-هیچکدام از محموله ها حاوی نفت سفید و سوخت نبوده.

مردم فوعه و کفریا بیش از مسلحین،هلال احمر سوریه رو مسئول بروز این مشکلات میدونن.

برادرمون آقای محمد الشیخ در گفتگو با دفاع پرس در این مورد توضیح دادند: http://www.defapress.ir/Fa/News/55520

ریف جنوبی حلب:

اقدام مثبت ارتش سوریه به پخش اعلامیه و فرستادن پیامک و پیام های صوتی به اهالی مناطقی که عملیات نظامی قرار هست صورت بگیره، علاوه بر اینکه باعث کوچ کردن اغلب شهروندان این مناطق به مناطق امن شده، یک نوع جنگ روانی موثر بر روی مسلحین هم بوده..

قطعا خالی از سکنه شدن این مناطق باعث سهولت عملیات ارتش و به حداقل رسیدن تلفات غیرنظامی میشه. از دیروز بالگردها روی محله های تحت کنترل مسلحین در حلب هم اعلامیه ریختند و از اهالی درخواست کردند از مراکز تجمع مسلحین فاصله بگیرن.

تلفات مسلحین در این چند روز اخیر به خصوص در جنوب حلب شدیدا سنگین بوده،کمتر گروهی هست که بیانیه تسلیت بابت کشته شدن فرماندهانش نداده باشه 

مرصد سوری معارض شمار تلفات مسلحین طی دو هفته اخیر رو ٣٧٠ نفر و صدها مجروح اعلام کرد.

جالب اینجاست اورینت نیوز تندروترین شبکه حامی تروریستها از عملیات جنوب حلب به عنوان یک شکست و ناکامی بزرگ برای ارتش سوریه و متحدانش یاد کرده بود! اگر این به نظر اورینت شکست هست،معلوم نیست پیروزی ارتش قرار بوده چه بر سر مسلحین بیاره!

در آخرین خبرها از حلب جنوبی، منابع ارتش از آزادسازی روستای صفیره واقع در شرق روستای بلاس خبر دادند. روستاهای قراصی و خان طومان هم زیر آتش سنگین ارتش سوریه هستند.

۲۸
مهر

رضا دامرودی از نیروهای سپاه شهر سبزوار در در درگیری با نیروهای داعش در استان حسکه در شرق سوریه به شهادت رسید.

۲۸
مهر

پنج نفر از رزمندگاه سپاه پاسداران از شهرهای همدان، اصفهان و سبزوار در مناطق مختلف سوریه به شهادت رسیدند.

۲۸
مهر

۲۸
مهر

۲۸
مهر

همه تو را صدا میزنند ...
دهان ها پر از نام توست ....

۲۸
مهر

خداییش صدام هم خوب میدونسته کجا قصر بسازه.

این کاخ صدام در شمال بیجی و کوه های مکحوله.

تسلط رو نگاه کنید، کافیه دو سه تا کالیبر بالا مستقر کنی روش تا حسابی درو کنه.

۲۸
مهر

تونل ها، رگ های پشتیبانی دواعش در حملات به پالایشگاه بودن.

دواعش از مناطق شمالی و جنوبی یه مواضعشون در پالایشگاه تونل میزدن تا مطمئن بشن که نیروهاشون پشتیانی کافی دارن.

برای همین تونل ها بود که بر خلاف نیروهای عراقی که در بیجی تحت فشار محاصره چند ماه بودن، دواعش میتونستن نیروهای تازه نفس به خطوط مقدم ارسال کنن.

۲۸
مهر

انشالله دیگه طی یکی دو روز آینده میشه گفت که شهر بیجی هم کاملا پاکسازی شده حساب میشه.

جامع بیجی، نماد تسلط داعش بر بیجی و از انبارهای بزرگ تسلیحاتیشون دیروز فتح شد.

۲۸
مهر

جالب اینه که این تجهیزاتی که از ایران به عراق ارسال شده از تجیهزات "نیروهای" ایرانی بوده و حتی روی بعضی هنوز پلاک ایران متصله.

۲۸
مهر

تجربه نشون داده که نه باید به رسانه های طرفدار اعتماد کرد و نه به رسانه های مخالف .

پس باید چجوری اخبار درست رو فهمید !! یه راهی پیدا کنید دیگه بالاخره :)))

بعضی از این خارجی ها میپرسند که چرا اینجوره چرا اونجوره ..اینجارو داریم اونجارو نداریم .

الان مثلا خان طومان دست مسلحینه و ارتش تازه بر تعدادی از بلندیهای اطراف مسلط شده ولی رسانه طرفدار میاد میزنه دست ارتش !

یا مثلا سابقیه تازه چند ساعت پیش تصرف شده ، طرف از صبح در شغیدله درگیری زده !

یا مثلا صفیره در جنوب تل عزان در آخرین اخبار ماه های پیش زیر بشکه بوده و تل شهید تازه تصرف شده ، ولی صفیره رو به نام ارتش زدند .

مثلا جبول یه خبر نصفه نیمه چند هفته پیش رفتند که ارتش گرفته در صورتی که هیچ مدرکی نبوده .

و ....

درست عین این قضیه در رسانه های مسلحین هم وجود داره ...

خلاصه ...

این نقشه بر اساس ثابت شده ترین خبرهای میدانی ترسیم شده .

نقشه با کیفیت : http://s2.img7.ir/CzKZy.jpg

۲۷
مهر

مهدی علیدوست از نیروهای لشگر 17 علی بن ابی طالب(ع) استان قم در سوریه به شهادت رسید. پیکر این شهید فردا در قم تشییع خواهد شد.