تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

ما بر آنیم تا از جبهه ی حق و در راستای حق و برای حق تلاش کنیم و نوری باشیم برای زدودن تاریکی افکار و روشنی بخش اذهان ...

۲۲۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۱
شهریور

گردانهای جبهه اسلامی با پیشروی در سه جبهه در اطراف منطقه تاریخی شهر حلب  می روند تا نیروهای ارتش را در این مناطق به محاصره کامل خودشان در بیاورند

مخالفین به آرامی به سمت مناطق غربی حلب در حال پیش روی اند

۳۱
شهریور

بدلیل اهمیت جرف الصخر ، این نقطه همیشه شاهد درگیری ها ست.

۳۱
شهریور

حدود 3 ماه پیش تعدادی از ترکیه ای ها بدست داعش اسیر و گروگان گرفته شده بودند ...

خدا رو شکر ولی خدا میدونه معامله سر چی بوده که سالم برگشتند ، هرچند فکر کنم ما هم بدونیم قضیه چیه .. :winking:

۳۱
شهریور

مثل اینکه بالاخره ترکیه مرزهاشو بر روی آوارگان کرد باز کرد ...

در پی پیشروی های داعش به سمت کوبانی ، تعداد زیادی از مردم منطقه به سمت مرزهای ترکیه حرکت و تقریبا از پنج شنبه پشت مرزهای ترکیه بودند ولی دولت ترکیه اجازه ی ورود نمیداد .

سرانجام وزیر امور خارجه ی ترکیه به صورت رسمی اجازه ی ورود را اعلام کرد .
تصاویر از رویترز

۳۰
شهریور

حملات سنگین گروههای تروریستی پنج‌شنبه شب به کاظمین و مناطقی از شمال بغداد که با هدف نفوذ و اشغال این مناطق انجام شد، ناکام ماند، اما پنجشنبه شب طوفانی و خونینی را برای اهالی منطقه به جا گذاشت.

گروههای تروریستی ابتدا با حملات گسترده انفجاری و خمپاره ای به کاظمین و منطقه الکریعات در شمال بغداد، تلاش کردند به زندان و برخی مراکز امنیتی و نظامی این منطقه نفوذ کنند و این مراکز را به اشغال خود در آورند.
سرتیپ 'سعد معن' سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد، پس از گذشت چند ساعت از شروع عملیات و حوادث رخ داده در ساعات پایانی پنج‌شنبه شب از کشف و خنثی سازی یک عملیات بزرگ تروریستی در شمال بغداد خبر داد که هدف آن، گشودن درهای کمپ العداله و زندان کاظمین در همان محل و نیز اشغال برخی نهاد های امنیتی و نظامی، از جمله مرکز استخبارات بوده است.

۳۰
شهریور

farhud

۳۰
شهریور

حوثی ها پس از سیطره بر ساختمان رادیو تلویزیون دولتی در صنعا، پخش بر نامه های آن را متوقف کردند. با این حال چند ساعت بعد، پخش برنامه های رادیو تلویزیون دولتی یمن از مکان دیگری ازسرگرفته شد. گفته می شود این پخش جدید از یکی از پایگاه های ارتش یمن صورت می گیرد.حوثی ها توانستند ساختمان رادیو تلویزیون دولتی یمن را به تصرف خود درآورند.

همزمان سازمان ملل متحد از دست یابی به توافق میان دولت یمن و حوثی ها خبر داد. با این حال همچنان درگیری های مسلحانه میان دو طرف متوقف نشده است.

حوثی ها پس از سیطره بر ساختمان رادیو تلویزیون دولتی در صنعا، پخش بر نامه های آن را متوقف کردند. با این حال چند ساعت بعد، پخش برنامه های رادیو تلویزیون دولتی یمن از مکان دیگری ازسرگرفته شد. گفته می شود این پخش جدید از یکی از پایگاه های ارتش یمن صورت می گیرد.

حداقل 5 نفر در حمله حوثی ها برای تصرف ساختمان رادیو تلویزیون دولتی یمن کشته شدند. علاوه بر این کنترل استادیوم بزرگ صنعا هم به دست حوثی ها افتاد.

 هم اکنون درگیری های شدید در مناطق متعدد پایتخت در جریان است و برخی مناطق از جمله شمال منطقه قدیمی صنعا به تصرف حوثی ها درآمده است.

منبع : عصر ایران

۳۰
شهریور

سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن از کنترل کمیته‌های مردمی بر پایگاه تیپ چهارم ارتش در مجاورت ساختمان تلویزیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "محمد عبدالسلام" تأکید کرد که درگیری کمیته‌های مردمی با تیپ چهارم ارتش که در مجاورت ساختمان تلویزیون قرار دارد، در حمایت از مردم انقلابی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه پایگاه تیپ چهارم به عمد مناطق اطراف ساختمان تلویزیون را به صحنه درگیری تبدیل کرد، اظهار داشت که کمیته های مردمی به هیچ وجه قصد حمله به ساختمان تلویزیون را نداشتند.

عبدالسلام اظهار داشت: کمیته‌های مردمی تلاش کردند پس از پایان درگیریها با تیپ چهارم، از ساختمان تلویزیون محافظت کنند، و اکنون هم شماری از نیروهای پلیس نظامی برای حمایت و تأمین امنیت این ساختمان به سوی آن رفته‌اند.

منبع : تابناک

۳۰
شهریور

قرمز: شهرها و مناطق تحت کنترل انصارالشریعه (شاخه القاعده در یمن)

آبی: شهرها و مناطق تحت کنترل حوثی ها

زرد کم رنگ: مناطق تحت کنترل دولت مرکزی

۳۰
شهریور

در هفته ی اخیر تریلری از پروپاگاندای جدید داعش به نام Flame of War در فضای مجازی پخش شد ...

 

الحق و الانصاف این وحوش خوب از رسانه استفاده میکنند .

شعله های جنگ ... نبرد تازه آغاز شده ....

این ویدیو به زبان انگلیسی هست و گوینده ی متن لهجه ی آمریکای شمالی رو داره . در طول ویدیو صحنه هایی از نبرد در سوریه و عراق رو نشون میده بعلاوه ی بعضی سخنان بوش و اوباما ...

 

این هم فیلم کاملش حدود 1 ساعت با دو کیفیت 720p و 360p

 

توصیه میکنم ببینید .. برای آشنایی بیشتر با جنگ روانی داعش بد نیست ...

ویدیو در ادامه

۳۰
شهریور

این تصویر برای دو روز پیشه ... امروز که 21 سپتامبره مناطق بیشتری از دست رفته ...

ولی خب اطلاعاتی روی نقشه هست که خالی از لطف نیست.

۳۰
شهریور

 کردهای آواره شده از کوبانی در مرزهای ترکیه و ادامه درگیری های مرزی ترکیه با اکراد ...

۳۰
شهریور

 

آخرین خبرها از منابع درون کوبانی اعلام شده که داعش به 3 کیلومتری شهر رسیده ...

تعداد نیروهای کمکی که از مرز ترکیه به کوبانی رفتند در پرس تی وی 300 نفر ولی در منابع نزدیک به کردها 1500 نفر ذکر شده .

 

۳۰
شهریور

در هفته های اخیر بیشتر درگیری های ریف حماه ، بخصوص ریف شمالی حماه به نفع ارتش بوده هرچند که در پاره ای از اوقات مسلحین ضد حمله های موفقی زدند ولی در کل وضعیت با پیشروی های مداوم به نفع ارتش سوریه هست .

 

با پیشروی مسلحین در حلفایا و نزدیک شدن به محرده ؛ کم کم وضعیت حماه و فرودگاه حماه داشت خطرناک میشد که با مدیریت ارتش و کمک حزب الله و تسخیر بلندی تل ناصریه و مناطق اطراف ورق بازی به نفع ارتش برگشت ..

تسخیر مناطق بین حماه تا محرده به قدری مهم و استرتژیک بود که مسلحین یکی پس از دیگری مجبور به ترک مناطق و عقب نشینی به سمت شمال شدند و این امکان رو به ارتش داد تا خودشو به خوبی ترمیم کنه . البته نقش پررنگ نیروی هوایی سوریه رو نباید نادید گرفت.

در حال حاضر دست ارتش برای انتخاب تاکتیک حمله و مانور کاملا باز هست . با توجه به محل استقرار یگان های ارتش و خط تماس با مسلحین به طور عمده پیشروی ها میتونه از سه جهت شکل بگیره و یا ترکیبی از حالت های مختلف حمله و فریب.( بسته به قدرت عملیاتی فرماندهان سوری داره)

 

شهرهای کفرزیتا ، لطامنه ، مورک

سه شهری که مثلث سرطانی منطقه و از مهم ترین نقاط تجمع مسلحین هست.

در این بین کفرزیتا بزرگترین شهر از لحاظ ساختاری و جمعیتی برای مسلحین بحساب میاد که داری بیشتر مقرهای فرماندهی ،انبارهای مهمات و تسلیحات ،بیمارستان و تجهیزات درمانی کافی است.

 

بیشترین اهمیت مورک راه بین المللی حلب - حماه ست که تسلط کامل ارتش بر این محور نقش بسزایی در آینده ی نبردها خواهد داشت . البته داخل مورک الان هم شاهد درگیری ها هست و ارتش تقریبا بر نصف شهر مسلطه ولی با توجه به استقرار مسلحین در شمال شهر و امداد هایی که از سمت شمال یعنی خان شیخون و به خصوص از غرب یعنی کفرزیتا دریافت میکنه ، به نوعی بسته شده و نه ارتش قادر به پیشرویه و نه مسلحین. بنابراین هرگونه پیشروی ارتش به سمت خان شیخون بدون پاکسازی کامل مورک بی نتیجه و بی فایدست و نیروها رو در ریسک قرار میده .

 

لطامنه ، هرچند که ارزش لطامنه از کفرزیتا کمتر هست ولی منطقی به نظر میرسه که ارتش بخواد اول از همه این شهر رو آزاد کنه ... دلیل اول اینکه در این منطقه ارتش بهترین خط تماس رو با مسلحین در لطامنه داره و با ریسک کمتر میتونه از چند جهت به این شهر فشار وارد کنه و دلیل دوم با توجه تسلط ارتش بر بلندی تل ناصریه و جبل زین العابدین ؛ دید آتش بسیار مناسب تری نسبت به دیگر نقاط داره و در درگیرهایی از این دست معمولا طرفی بیشترین موفقیت رو بدست آورده که دید اتش مناسب تری داشته.

 به امید پیشروی های بیشتر انشاالله

۳۰
شهریور

۳۰
شهریور

غیر از اینه ؟

خنده

مردد

۳۰
شهریور

به گفته ی خبرگزاری معتبر تعدادی از مبارزین کرد از سمت ترکیه برای کمک به ypg و مبارزه با داعش وارد سوریه شدند .

۳۰
شهریور

ارتش و دفاع وطنی حمله ی همه جانبه ای رو به سمت عدرا البلد به منظور محاصره ی شهر و سیطره بر اطراف منطقه آغاز کرد ...

۳۰
شهریور

۳۰
شهریور
۳۰
شهریور

از بامداد امروز ارتش سوریه ضمن محاصره شهر عدرا و عدرا العمالیه(شهرک کارگری عدرا) که در تصرف مسلحین جیش الاسلام قرار داره از چند محور از جمله محور تیپ 39 ، محور اتوبان دمشق-حمص و محور شهرک صنعتی عدرا عملیات وسیعی برای تصرف منطقه عدرا آغاز کرده.

به نظر می رسه این عملیات تلاش جدیدی برای فشار بر مسلحین غوطه باشه و الان هم در کنار جبهه عدرا، جبهه جوبر، جبهه زملکا، جبهه دخانیه-عین ترما، جبهه دیر سلمان-مرج هم فعال شده و درگیری جریان داره

منبع پیج فعال سوری

۳۰
شهریور

علی حناوی سرکرده گردان فتی الاسلام در منطقه جبل الترکمان در ریف لاذقیه شمالی توسط افراد ناشناس ترور و به درک فرستاده شد

۳۰
شهریور

ارتش سوریه در ادامه پیشروی در ریف حماه شمالی موفق شد روستاهای جُبین، حصرایا و ابو رعیده در غرب لطامنه رو تصرف کنه، درحال حاضر هم در حال کوبیدن زکاه و اربعین با بشکه های انفجاری هست.

در صورت تصرف زکاه که روستای استراتژیکی بین لطامنه و کفرزیتا هست نیمی از راه برای تصرف لطامنه و کفرزیتا پیموده خواهد شد.چرا که لطامنه از جنوب و غرب به طور کامل به محاصره در میاد.

منبع پیج فعال سوری

۲۸
شهریور

جنگ در پایتخت یمن بالا گرفته ...

پس از نبرد سنگین با ارتش یمن ، حوثی ها توانستند بر اطراف فرودگاه صنعا مسلط بشن . بر اثر این درگیری ها از پنج شنبه پرواز ها در این فرودگاه لغو شده .

درگیری های خونینی در اطراف تلویزیون رسمی یمن رخ داد که در این حال صدای انفجار مهیبی هم به گوش رسید .

در منطقه ی حتارش در شرق شهر هم گزارش درگیری داشتیم .

در شمال غربی شهر 40 نفر بر اثر درگیری های سنگین بین ارتش و حوثی ها کشته و زخمی شدند.

بر اثر درگیری ها در خیابان ثلاثین و اطراف دانشگاه ایمان ، ساکنین منطقه اقدام به تخلیه ی این مناطق کرده اند .

۲۷
شهریور

۲۷
شهریور

۲۷
شهریور

کلیپ :

http://fs2.filegir.com/a7up/%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9_%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%B7%D9%86%D9%8A_-_%D8%AC%D8%A8%D9%87%D8%A9_%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%8A%D8%A9_%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%83%D8%A8%D8%A7%D8%B3_%5B3UOUzN2VrW8%5D_%5Btag18%5D.mp4

۲۷
شهریور

۲۷
شهریور

در حین عملیات پسگیری شهر چند تن از فرماندهان مسلحین به درک واصل شدند :

1- أبو فواز الحموی فرمانده ی تیپ سید الشهدا !!
2- أبو فهد الحموی که فرماندهی نیروها برای نفوذ به تل ملح رو بر عهده داشت
3- وائل الحموی

4- حسن الحموی ملقب به تشیتین

 

البته سابقه نشوون داده که امکان دست به دست شدن شهر وجود داره ... امیدوارم ارتش هرچه زودتر لطامنه رو آزاد کنه و یا لااقل فشار بروی این شهر بیشتر بشه ، لطامنه یکی از سه ضلع شمالی اصلی مسلحین در ریف شمالی حماه ست که پاکسازی این شهر کمک شایانی به پیشروی های آینده ی ارتش و تضمین امنیت منطقه میکنه

 

۲۷
شهریور

همانطور که در خبرهای قبلی گفته شد ؛ پس از درگیرهای سنگین داعش با pkk (حزب العمال الکردستانی) در مناطق غربی ، حالا حومه ی این شهر بطور کامل بدست داعش افتاد ... ساکنین از خوف داعش بسرعت در حال تخلیه ی منطقه هستند .

همچنین درگیری ها در ریف عین عرب بشدت ادامه داره و داعش سعی داره تا بر این مناطق هم مسلط بشه .