دقیقا سیاست های پیشبینی عربستان در حال اجراست..

عربستان فهمید که نمیتونه انقلابیون رو شکست بده پروژه تقسیم یمن رو کلید زد و اولین گام این بود که جلوی پیشروی های انصارالله و ارتش رو اول به صورت عملی بگیره و سپس همین عدم پیشروی رو در سازمان ملل در قالب یه قطعنامه تصویب کنه.در مرحله بعدی بعد از حملات سنگین و فشار اوردن به مردم و انصار الله، اونها رو به پای میز مذاکره بیاره و کاری کنه انصارالله قطعنامه رو قبول کنه..

اما در این میان انصارالله داره 2 کار مهم رو انجام میده:

1- جلوگیری از تجزیه یمن چه به صورت میدانی و چه به صورت بین المللی و سیاسی

2- تلاش برای فشار اوردن به عربستان از طریق مذاکره با شیوخ 3 استان جداشده از یمن برای پیگیری الحاق دوباره و البته حمله به مناطق نظامی عربستان.

فعلا عربستان که دیده مذاکرات داره جلو میره به سگاش دستور داده مذاکرات رو به هم بریزن. در طول سخنرانی نماینده انصارالله، نمایندگاه شیوخ جنوب یمن که بیشتر از القاعده هستن، مجلس رو متشنج کردن.

***

خبر تکمیلی :

تعدادی از نمایندگان جدایی‌طلب جنوب یمن پس از پرت لنگه کفش به سمت یک نماینده جنبش انصارالله یمن در ژنو به وی حمله کردند. این حمله زمانی صورت گرفت که نماینده انصارالله در حال تشریح اقدامات جنایتکارانه عربستان بوده است.به گزارش فارس، «حمزه الحوثی» عضو هیات انصارالله یمن در ژنو امروز هنگام سخنرانی در یک نشست خبری، مورد حمله یکی از اعضای جدایی طلب جنوب یمن طرفدار عبدربه منصور هادی و عربستان، قرار گرفت.این حمله فیزیکی هنگامی صورت گرفت که حمزه الحوثی در حال تشریح جنایت‌های عربستان سعودی در یمن بود، اما گویا اظهارات نماینده انصارالله در ژنو خشم برخی از اعضای هیات ریاض را بر انگیخت و دو نفر از آنان به وی حمله فیزیکی کردند.منابع خبری در این باره گزارش دادند که گروهی از جدایی‌طلبان جنوب یمن در حالی که پرچم یمن جنوبی را در دست داشتند، با به اهتزاز درآوردن پرچم سابق یمن جنوبی از روی عمد به تحریک دیگر یمنی‌ها می پرداختند.بر اساس این گزارش، جدایی‌طلبان وابسته به عربستان که برای انجام مذاکره به ژنو آمدند، حتی لنگه کفش را به سمت حمزه الحوثی نماینده انصارالله در مذاکرات ژنو پرت کردند.