تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

ما بر آنیم تا از جبهه ی حق و در راستای حق و برای حق تلاش کنیم و نوری باشیم برای زدودن تاریکی افکار و روشنی بخش اذهان ...

طرح مقابله با داعش ( به قلم کاربر Moj Gan jan )

دوشنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۲۳ ب.ظ

من یه طرحی رو درمورد داعش در نظر گرفتم که با سفر نماینده طالبان به ایران ، منظورم شخص محمد طیب آغا هس ،بهتره اجرابشه .

دوستان نگا کنید ،ما داخل سوریه و عراق در حال جنگ با داعش هستیم و البته نظر من اینه طی نه ماه آینده یا یکم زودتر یا یکم دیرتر طبق برنامه ریزی موساد و سیا جبهه ی افغانستان هم فعال خواهد شد یعنی داعش جنگ ها و درگیری های خودش تو افغانستان رو با بمب گذاری و ترور شروع خواهد کرد بشدت و سپس مثل عراق الان خواهد شد وضع افغانستان و این رو ایران فهمیده و حرفهای زیاده دیگه که جاش بیفته میگم، افغانستان این زمینه رو داره و خبرهایی که من شنیدم هم دقیقا این مطلب رو تایید میکنه.

 

دوستان اینم در نظر بگیرید در مورد عراق و بخصوص سوریه بحث سیاسی رو واقعا تموم شده در نظر بگیرید ،درسته از هفته ی آینده آمریکا اعلام خواهد کرد که ما سیاست مون رو درمورد داعش بطور جدی تغییر دادیم و حاضریم شدیدتر بجنگیم و درمورد سوریه طبق توافق نامه ژنو انتقال قدرت صورت دهیم ولی واقعا کل برنامه های سیاسی رو بذارید کنار چون زبان داعش زبان سرب سرخ هس والا غیر.

 

>>>طرح مقابله با داعش <<<

 

دوستان رهبر انقلاب تو دانشگاه امام حسین اعلام کرد که دشمنان میخان جنگ نیابتی رو بکشن به مرزهای ما ، آیا بهتر نیس ما بجای منتظر شدن خودمون به پیشوازشون بریم؟؟؟ البته الان میریم اما با این طرح شدید تر میشه، حالا طرح چیه . این طرح با استعفای العبادی شروع میشه و نخست وزیری جسور و مدیر و مدبر جای ایشون رو میگیره و وقتی نخست وزیر جدید اومد با رایزنی شدید حشدالشعبی رو وارد ارتش عراق میکنه و حشدالشعبی و سپاه بدر و نیروهای مردمی میشن ارتش رسمی درنتیجه نیروهای نظامی مشخص و رسمی میشه پس چون تو اون ارتش شیعه و سنی خواهیم داشت با هر حمله به مواضع داعش تو مناطق سنی نشین صدای کسی در نمیاد چون ارتش رسمی اون کشور حمله کرد و فرماندهی متشکل از نیروهای سنی و شیعه اونارو مدیریت کردن درنتیجه جریان صدر هم حمایت میکنه و وارد معرکه میشه .

 

نیرویی حدود ٨۰هزار نفر جنگجو متشکل میشه که به فتوحاتشون ادامه میدن اول میرن الانبار بعد شمال تکریت بعد کرکوک و مناطقی از جنوب و غرب عراق و در انتها داعش رو تو موصل گیر میندازن ، اونطور که پیش بینی کردم حدود پانزده هزار شهید خواهند داد ولی کلا پرونده داعش تو عراق بسته میشه با دوتا شرط سیاسی

 

 ۱.ایران و روسیه و چین کمک تسلیحاتی بکنن

 

 ۲.آمریکا و عربها نه دخالت سیاسی داشته باشه نه نظامی،

 

که این دو شرط هم با جسارت نخست وزیر جدید قابل اجراس. اما درمورد سوریه ــ درسته رهبر اجازه اعزام نمیده اما من طرحم رو میگم ــدرمورد سوریه مسئله کلا فرق میکنه ،تو سوریه دیگه بحث بشاراسد نیس ؛؛گیرم الان بشارالاسد رفت آیا نظر شما مسئله سوریه حل میشه ؟؟؟بنظر من احتمالا منفی صد هس؛؛ اگه داعش سوریه رو بگیره مطمئن باشید بعدا عراق رو میگیره بعد لبنان و بخصوص حزب الله و درنتیجه صدها هزار شیعه قتل عام میشه ، درنتیجه باید یکم جسورتر و بی محاباتر اقدام کرد ، طرحم من اینه ایران پانزده هزار نیرو با تجهیزات کامل و ساپورت کامل آماده کنه بعد از حزب الله پنج هزار نیرو با تجهیزات کامل و ساپورت کامل درخواست کنه بعد از تیپ فاطمیون و زینب یون پنج هزارتا با تجهیزات کامل و ساپورت کامل درخواست کنه و پنج هزار نیروی علوی زبده سوری با تجهیزات کامل و ساپورت کامل درخواست کنه ؛؛ منظور از تجهیزات کامل مهمات هرفرد برای جنگ بیست روزه هس ؛؛ این تعداد نیرو با زرهی متوسط اما پشتیبانی قوی ونیروی  هوایی خبره .

 

 اولین قدم منطقه غوطه و جوبر و داریا هس با شلیک موشک های سجیل و شهاب از اینجا و بمباران جنگنده های خودمون، با پیش بینی ها حدود دوماهه قضیه ی دمشق جمع میشه با هزار تا دوهزار شهید، حتی اگه اون دوتا محله با خاک یکسان بشه ، همینکه غوطه حل شد ، اردوگاه یرموک مسئله اش خود به خود حل میشه ، اکناف بیت المقدس میتونن جمع اش کنن ، نیروها که دمشق رو تموم کرد ، وارد جنوب میشه. چون جنگنده های ایرانی  نیروهای ایرانی هستن درنتیجه مطمئن باشید اسرائیل و اردن زیاد نمیتونن دخالت کنن ، پس جنگ درعا و قنیطره تا جولان و مرزهای اردن شروع میشه ، این جنگ یه ماه طول میکشه  با هفتصد تا هزاروپنصد شهید، تا الان سه ماه جنگیدیم و هزینه ی زیادی نذاشتیم الا نیروی انسانی حتی اگه جنگ این دوقسمت پنج ماه هم طول بکشه بازم هزینه اش زیاد نخواهد بود .

 

 همزمان با این عملیات ارتش واحد عراق، کل الانبار و دیگرمناطق گرفته و جنگ فقط تو منطقه ی موصل هس ،وقتی بحث دمشق و جنوب تموم شد ، برعکس تمام پیش بینی ها این نیروها بکشن از غرب سوریه که حزب الله الان پاکسازی میکنه بسمت مرزهای ترکیه ، حالت حمله ی نون دور ادلب و رقه و موصل ،بهترین حالت گرفتن تلفات از دشمن ، بعد که نبل و زهرا با محاصره حلب آزاد شد ، نیروهای اونجا با ارتش سوریه که الان هم از لحاظ روحیه و هم از لحاظ نیروهایی که از جبهات دیگه فراغت داشتن و اومدن برن جنگ تو مناطق ادلب و دیرالزور و رقه ودیگرمناطق، نیروهای متحد فقط و فقط پشتیبانی کنن و وارد جنگ شدید تو این مرحله نشن و با فتوحات ارتش سوریه یواش یواش بکشن بسمت عقب و کشورهای خودشون .

 

 کل شهدای نیروهای متحد از کل  سی هزار نفری بنظر من پنج تا هفت هزارنفر خواهد بود اما نقطه ی مهم اینکه این طرح باید قبل شروع و ظهور و درگیری داعش در افغانستان اجرا بشه  .

 

حالا میگید چرا ایران اینهمه هزینه کنه و شهید بده خودشون برن بجنگن. دوستان تمام هدف ایجاد داعش و النصره و... فقط و فقط و فقط ایران هس چون آمریکا و اسرائیل دید که نمیشه با ایران مستقیم جنگید ، گفتن یه سگ هار ایجاد کنیم و جنگ نیابتی ، مطمئن باشید اجازه نخواهند داد که یکی از این دولت ها به تنهایی موضع قوی برعلیه داعش داشته باشه ، تو این چهار سال سوریه و تقریبا یکسال عراق که اینطوری بوده .

 

اینم بدونید اگه داعش یدونه بمب تو ایران بترکونه کل هزینه ی این جنگ رو از ما انگار به نقد گرفته،از ناامنی بگیر تو مناطق زمینه دار ایران تا جنگ روانی و فرار اقتصادی و سقوط ارزش پول و سقوط ارزش های اقتصادی تا هزاران دردسر دیگه ، چه بهتر که ما پیش قدم باشیم قبل اینکه اونا بیان و مطمئن باشید از این طرح هم سازمان ملل و هم تمام کشورهای عدم تعهد حمایت میکنن و ایران یه وجهه ی بین المللی مبارزه با تندروی و شرارت برای خودش ایجاد میکنه که همه بهش احترام میذارن .

 

این طرح من هس ،ایران میتونه بعده اینکه مطمئن شد تو سوریه پیروزه و آواره ها و مردم به خونه هاشون برگشتن یدونه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تو سوریه برگزار کنه البته با نظارت سازمان ملل و اتحادیه اروپا ، اگه دوباره بشار اسد رای آورد ،کل بحران سیاسی همراه با بحران نظامی حل میشه .

 

اگه این طرح خوب اجرا بشه البته با یکم تغییراتی که دوستان بهتر میدونن مطمئن باشید ایران تا صدسال تا مدیترانه حکومت خواهد کرد.

 

دوستان شرمنده مطلب زیاد شد

یکی میگفت من اگه اینهمه میخوندم که دکتر میشدم :D

خسته نباشید

تو بعد سیاسی یمن اتفاقات جدیدی افتاده ، فرصت کنم اونم مینویسم

نظرات  (۲۰)

با سلام
آقای Moj Gan jan طرحتون جالبه ولی آخه اگه نخست وزیر عراق مدیر و مدبر بود که اصلا این مشکلات پیش نمی اومد. در مورد دو شرط سیاسی هم ، برقراری اولین شرط جای شک داره دومین شرط هم که اصلا امکان نداره.
سلام طرحت جالب بود دوست عزیز ولی خیلی انتزاعی اگه ما در ایران اینقدر متحد بودیم که جنگ سه تا پنج ساله 8 سال طول نمی کشید..این طور که من می بینم مسئولین میانی ما مثل جنگ تحمیلی می خواهند به صورت حداقلی این جنگ را ادامه بدند..این طرح دو ماهه شما در صورتی که دشمن کاملا فریز باشه و هیچ عکس العملی از خودش نشون نده..مثلا همین خبر که داعش نیروهای خودش رو به سمت مرز های اردن داره می بره..60 درصد اردن فلسطینی تبار و سلفی هستند که این ستون کشی باعث بیداری هسته های خفته تروریستی در اردن و احتمالا سقوط اردن می شه که یعنی یک محل جذب نیروی خوب برای داعش و همچنین تجهیزات برای اون هست که باز الانبار عراق مورد تهدید بیشتر قرار می گیره...به هر حال از نظر تاریخی ما تا حالا همچین کار سریع و پر هزینه ای را انجام ندادیم یعنی هم مردم از لحاظ ذهنی امادگی ندارند و هم نظام فراموش نکنیم در دوران جنگ که امام می گفت جنگ  در راس امور است تنها 12 درصد منابع صرف جنگ می شد......
پاسخ:
بسیار عالی
شما میدونی که این دو شرط مخصوصاً دومیش نشدنی است.
فکر می کنید آمریکا و اعوانش به حاکمیت صدساله ما تا مدیترانه راضی می شوند!
 • انصارالمهدی
 • من هم دقیقا نظر شما رو دارم.به نظرم وزیر دفاع ایران که به عراق رفت پیام بسیار مهمی برای دولت عراق داشت . هم زمان ولایتی هم به سوریه رفت
  سلام، اینها که گفته شده بیشتر خیالی است. قضیه با رویارویی مستقیم حل نمیشه. باید ریشه ها و پشتیبانی اینها رو زد. مثلا همه میدانیم که اردوغان رو به افول است پس باید کاری کنیم که در انتخابات پیش رو رای نیاورد. مثلا با شلیک چند موشک به مناطق توریستی ترکیه از جانب نیروهای ناشناس لب مرز و تکرار آن در چند هفته میتوان اقتصاد وابسته به توریسم  ترکیه را بحرانی کرد و مردم ترکیه را معترض و جنگ یمنی ها نیز اتفاق نسبتا مشابهی را در عربستان رقم میزند.
  البته تغییر در نخست وزیری عراق و ارتش آن حرف درستی است. والله اعلم.

  بنازم به این فازت.وووو دیگر فاز های شما 
  داداش فازت چیه؟ حرف های باحالی می زنی
  به نظرت وهابی ها و صهیونیست ها تو این جریان هایی که تعریف کردی بیکار می شینند و نگاه می کنند 
  این برنامه عراق بازی بود تا نیرو های شیعه رو از سوریه بکشند بیرون تا سوریه رو راحت هاپولی کنند البته عراق تو مرحله بعدی بود ولی زود شروع شد 
  هدف بعدی افغانستان نیست عربستانه میگی نه بشین بازی شطرنج منطقه رو تماشا کن
  ایران باید بازی نخوره و مواظب باشه استکبار این سری با تمام  وجود اومده جلو البته پشت پرده
  اگر داعش از عراق اخراج شود به کجا خواهد رفت؟ جایی غیر از سوریه دارد؟ وقتی استان الانبار و موصل از وجود داعش پاکسازی شد سنی ها به نیروهای حشد شعبی چه خواهند گفت؟ با توهین آنها را بیرون خواهند کرد . بهتر است قبل از هر طرحی پیامد ها و عواقب آنرا هم بررسی کنید
  پاسخ:
  شما طرح بهتری داره ، ارائه کن ، ما گوش میکنیم
  شاید طرح بهتری داشته باشی
  بسم الله
  ایشون بهتر بود روی همون تحلیل اخبار منطقه تمرکز می کردن
  نقشه جنگ دیگه زیادیه
 • وحید محمدی
 • سلام دوست عزیز یا فرمانده عزیز من نمیدونم کی هستی ولی خدا کنه اهل منطق باشی اجازه میدی این طرحتو نقد کنم تقریبا حس ششم میگه هرکی هستی حرفت اینقدر برو داره که این طرحتو پیاده کنی !!!! ولی حرف مخالفتم بشنو اگه این کارو بکنی عقبه طرحت ایرانو به یه جنگ مستقیم میکشونی که چون مردم کشورت از این جنگ بیزارن نتیجه طرحت به جنگ داخلی -تجزیه ایران -جنگ خارجی با ائتلاف عربی و در نهایت شکست در سوریه منجر میشه !!!!خیلی ساده براخودتون طرح میدینو حال میکنین !!!من عمق افکارتو تواین طرح خامت میبینم از خدا بترس و ایرانو وارد جنگهای  منطقه ای نکنیکه دودش تو چشم خودتون میره!!! این خلاصه نظرم حالا اگه اهل منطق و گفتگویی مناظره  کنیم و  الا که ریش و قیچی فعلا دست شماست و مثل موم هر کاری که دوست دارین با سیاست خارجی کشورمیکنین!!! و چون در داخل کشور به هیچ نهاد ناظری  جوابگو نیستین چهار روز دیگه که طرحتون شکست خورد مسئولیت طرحهای ابکیتونو به گردن نمیگیرین کی بود کی بود من نبودم راه میندازین!!! عراق و سوریه راه حلهای عقلانی و بدور از جنگ هم داره گرچه دیر شده ولی هنوز هم کورسوی امیدی هست!!
  پاسخ:
  این مطلب رو یکی از عزیزان در صفحه ی فیسبوک گفته ، اگه جواب میخای و یا قصد مناظره دارید ، میتونید به صفحه ی فیسبوک ما مراجعه کنید و انجا با ایشون مناظره کنید .
  ولی در کل من در صحبتهای شما چیزی بعنوان نقد و یا پیشنهاد و یا راهکاری بجای این ندیدم ! ولی در ابتدا شما گفتید میخام نقد کنم .
  در کل مشخص هست که زیاد در ریز مسائل منطقه نیستید .
  گرووهای تکفیری مانند جبهه النصره خارجی و جبهه اسلامی ی به قول خودشان داخلی به هیچ مذاکره ای تن نمیدن و پایبند نیستند ، همین اواخر طرح میستورا که توسط سازمان ملل برای حلب عنوان شد ؛ کشور سوریه این طرح را قبول کرد ولی مسلحین تروریست این طرح را یکطرفه رد کردند .

  در عراق هم که داعش ! اهل مذاکره نیست و اصلا به واقع یک عده جنایتکار هیچ سنخیتی برای مذاکره ندارند ... طرف تروریست از خارج وارد کرده و مردم بیگناه رو ذبح میکنه ....

  اگر امروز جلوی این طرح نایستیم ، فردا باید در داخل کشور به پیشواز حرامی های داعش و تکفیری برویم .

  در هر صورت برای مناظره به فیسبوک ما مراجعه کنید .
  سلام من چند وقتیه که خبری از تیپ فاطمیون ندارم چرا جدیدا عملیات نمیکنن یا اینکه گیر کردن تو حلب راستی قضیه جوبر چی شد تا چند ماه پیش خبر از ازادی قریب الوقوعش بود لطفا اگر خبری دارید به ما هم بگین با تشکر ...
  سلام برادران وخواهران:امیدوارم به مدد خداوند رحمن رحیم سالم وسر افراز باشید. واما در باره طرح ها وامکانات برای به ثمر رساندن آن وهمچنین آرزوها وآمال مان گفتنی زیاد است که در این وجیزه نمیگنجد.از روزی که اولین ظالم تاریخ بشریت دست به قتل برادرش در اثر وسوسه شیطانی زد تا به امروز(جنگ حق وباطل)به انحا وبهانهای مختلف حتا اونجای که ما فکر میکنیم که در حال صلح بسر میبریم,هیچوقت صلح برقرار نبوده ونخواهد بود جاری بوده وخواهد بود. بگفته رهبر کبیر انقلاب رحمت الله علیه (تا شرک و کفر هست، مبارزه هست اذناب امریکا باید بدانند که شهادت در راه خدا مسئله‌‏اى نیست که بشود با پیروزى یا شکست در صحنه‏‌هاى نبرد مقایسه شود. مقام شهادت، خود اوج بندگى و سیر و سلوک در عالم معنویت است. نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهاى دیگر آزاد شد. تمامى اینها خیالات باطل ملی‌گراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است. ملی‌گراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین الملل اسلامى در جهان فقر و گرسنگى است. ما مى‏‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسى دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا اللَّه» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوریم. پس‏‌اى فرزندان ارتشى و سپاهى و بسیج یان، و اى نیروهاى مردمى، هرگز از دست دادن موضعى را با تأثر و گرفتن مکانى را با غرور و شادى بیان نکنید که اینها در برابر هدف شما به قدرى ناچیزند که تمامى دنیا در مقایسه با آخرت. (بخشی از پیام امام خمینی به مناسبت سالروز کشتار حجاج و قبول قطعنامه‌ی ۵۹۸) )امروز آنجه مهم است موج بیداری اسلامی در سراسر دنیا است در جاهای کمتر ودر جاهای بیشتر نمود دارد.این بیداری اگر بابصیرت همرا باشد وتک ما راه را از جا تشخیص بدهیم مهم است در موقع لزوم مثل روزهای اول انقلاب تک تک مان آماده فرمان ولایت ورهبری معظم باشیم الآن ما نگاه کنیم که انگشت اشاره رهبری به کدام طرف است کجا بکی نیاز دارد.یعنی ما اخلاص در گفتار وکردار را سرلوحه کار مان قرار دهیم.به این بیانات امام خامنه ی تدبر کنید.
  ((
  «در جمهوری اسلامی، هر جا که قرار گرفته‌اید، همان جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه کارها به شما متوجه است.» *

  برای همیشه خودتان را آماده نگه دارید. تا انقلاب به هر طریق که اقتضا می‌کند، از شما استفاده کند. این یادگاری را با هم داشته باشیم. یک وقت بهترین استفاده از یک انسان زنده و باشعور این است که مثل نردبان بشود و یک نفر پایش را روی دوش او بگذارد تا دستش به جایی برسد. که کاری انجام دهد. چه اشکالی دارد؟ اگر مصلحت انقلاب و کشور اقتضا می‌کند، باید چنین کاری هم کرد.

  توصیه‌ام به شما برادران عزیز این است که هر جا هستید، هر کاری احساس می‌کنید انقلاب بدان نیاز دارد آن را انجام دهید. انقلاب به کار آدم‌های کارآمد و صادق نیاز دارد. صدق و اخلاص شرط اول است. اگر ما در کسی صدق و اخلاص نبینیم، خیلی احتمال دارد که کار او هم به درد نخورد و با در مواقعی، مشکل درست کند. انسانی که صدق و اخلاص ندارد ولی کارایی دارد، مثل ماشینی می‌ماند که اگر مراقبش نبودند و یک پیچ آن اشکال پیدا کرد، گاهی می‌بینید که ضربه ای هم به آدم می‌زند. کارایی انسان به این است که هر فردی، از روی اخلاص و صدق و نیت صحیح، کاری را که بر عهده‌اش است انجام دهد تا انسان تلقی شود و ماشین نباشد.))

  خلاصه بنده اعتقاد دارم که مسولین جمهوری اسلامی با رهبریت خردمندانه رهبری معظم انقلاب هرچه تدبیر کردن ما آماده پای کار باشیم

  هرکس ساز خودش را نزند.که تجربه تلخ تاریخ زمان امام وپیشوای مان امام علی علیه سلام دیگر تکرار نشود.اتحاد کلمه را حفظ کنیم جز به فرمان ولی مون به هیچ نسخه گوش فراندهیم که با وجود رهبر فرزانه

  (حفظ الله) همه نسخه های دیگر باطل است. وسلام

  پاسخ:
  "در موقع لزوم مثل روزهای اول انقلاب تک تک مان آماده فرمان ولایت ورهبری معظم باشیم"

  احسنت

  "

  خلاصه بنده اعتقاد دارم که مسولین جمهوری اسلامی با رهبریت خردمندانه رهبری معظم انقلاب هرچه تدبیر کردن ما آماده پای کار باشیم

  هرکس ساز خودش را نزند.که تجربه تلخ تاریخ زمان امام وپیشوای مان امام علی علیه سلام دیگر تکرار نشود.اتحاد کلمه را حفظ کنیم جز به فرمان ولی مون به هیچ نسخه گوش فراندهیم که با وجود رهبر فرزانه

  (حفظ الله) همه نسخه های دیگر باطل است. وسلام"

  اصل مطلب را بیان فرمودید
  احسنت
  ورود مستقیم نظامی ایران به عرصه درگیری همون چیزیه که ترکیه و عربستان میخوان تا ویتنامی رو برای ما رقم بزنن درضمن ارتش های اردن و ترکیه به نظرم ساکت و نظاره گر اتفاقات نمیمونن اصلا نیروهای مسلح ما قراره چه کاری انجام بدن که ارتش چهارصدهزارنفری سوریه نمیتونست انجام بده؟ به نظرت موشک های تاو تانک های ما رو هم نمیتونن تبدیل به قبر کنن؟
  سلام، ممنون از تحلیل و پیش بینی خوبتان- به نظرم اگر طرح توسط مسئولین سیاسی و نظامی پخته تر بشه، قابل اجراست

  ایده ی جالب بود
  البته طرح جنگش نباید این باشه

  اما من کلا با اعزام نیروهای شبهه نظامی ایرانی به معرکه ی حق وباطل موافقم

  به هرحال خون جوان شیعه ی حزب الله که در اونجا ریخته میشه مثل خون برادر کوچک من است
  این مرزها ساختگیست بین شیعیان ومومنان
  ورود قوی تر در جنگ هزینه های انسانی و ... را به شدت کاهش میدهد و زودتر نتیجه می دهد
  الان موجودیت شیعه در عراق و سوریه ولبنان در تهدید جدی قرار دارد
  ما هم مسوولیت داریم

  سلام می خواستم بدونم این سناریو رو به کی  می خواین بدید بسازه .ایشاللا که ده نمکی نیست.یه سوال دیگه هم داشتم بازی کامپیوتریش هم همراه فیلم منتشر میشه؟

  دوست عزیزم سلام

  صفحه تحولات سوریه لحظه به لحظه  از روز اول من رو شیفته خودش کرد ؛ چون خیلی خوب همه چیز رو پوشش میداد -بدون احساسات-متاسفانه باید بگم زمان زیادیه که دیگه اون عمق رو توی تحلیلها و خبرها نمی بینم.خیلی احساسی می نویسید. گاهی با یک کشمش گرمتون میشه و گاهی با یک مویز سرد.این طرحتون اگه قرار بود یه فیلم ازش ساخته بشه تو سینمای هند باز هم اصلاحیه بهش می خورد.عادت ندارم از کسایی که اینقدر شجاعت دارن که طرحشون رو برای حل مشکلات بیان کنن فقط انتقاد کنم و راه حل جایگزین ارائه ندم.در مورد عراق با همین وضعیت نیروهای شیعه قادرن فاتحه داعش رو بخونن.مسیری که دارن میرن کاملا درست و حساب شده است مردم شهرهای سنی نشین رمادی و فلوجه و موصل و تکریت و...جدای بحث فرقه ای باید یه مدتی به خاطر همراهی شون در جنایات صدام و تکفیریها طعم آوارگی و ستم داعش رو بچشن.تا جایی که از صمیم قلب دست نیاز به سمت هم میهنان شیعه خودشون دراز کنن.چون با این وضعیت فردا دوباره برای حکومت مرکزی دم در میارن.در مورد سوره ورود مستقیم ایران جنگ عرب فارس یا شیعه و سنی به راه خواهد انداخت .در اینجا ایران باید با بسیج نیروهای چپ گرا عرب در کشور هایی مثل الجزایر و تونس و مصر با یک بسیج عربی تحت حمایت و پشتیبانی حزب الله فاتحه تکفیریها رو بخونه خود کشورهای عربی باید در حل مشکل سوریه پیش قدم بشن.دوست عزیزم دوران کشور گشایی ها گذشته از لحاظ ایدئولوژیک کل عالم صاحب داره رویای مدیترانه چیزی جز سخن دشمن نیست که از زبان دوست بیان میشه صرفا به نیت ترسوندن ملتهای همسایه.

  هرچه که بیشتر وارد سوریه بشیم بشتر در این باتلاق فرو میریم 
  بهترین کار جمع کردن شیعیان و علویان سوریه در یک قسمت و حفاظت جزیره ای از مناطق خودمونه 
  مثل کاری که اسراییل کرد 
  و کاری که الان حزب الله با گرفتن ارتفاعات داره میکنه 
  در عراق هم تشکیل سه کشور غیر قابل اجتناب هست 
  متاسفانه دوره کشور های متحد تموم شده و امارت ها جای اون گرفته 
  بهترین کار اتحاد پشت سر رهبریه تا اسیب به ایران نرسه
  سلام به نظر من اعلان ایران به جنگهای نیابتی نیاز داریم در حال حاضر بهترین فرصت است که این نقشه را عملی کنه ما باید در حال حاضر سراین اغتاپوس از بین ببریم اون به وسیله برداران یمنی طرح من شامل اینه که چهار هزار نیروی انثارا... با چند ین نفر از نیروهایی نخبه نظامی کلاه سبز  وصابرین شهادت طلب و دواطلب گمنام ایرانی شامل چند دسته نظامی شوند وهرکدام مجهز به سلاح دوش پرتاپ و  موشک ضد زره و مهمات تخریب در یک روز هر دسته با ادوات کامل هم زمان چندین عملیات در خاک عربستان انجام دهند شامل آب شیرین کن عربستان در کنار دریای سرخ خط لوله نفت به دریا سرخ  چا های نفت در شمال عربستان  پالایشگاهای شر کت نفت آرامکو مراکز دولتی در قطیف پایگاه هوایی در نجران و چند حمله انتحاری در ریاض بااین عملیات تا حدود ۸۰ درصد جلوی صاردرات نفت عربستان گرفته میشه  و دنیا شوک دربازار نفت به وجود  می آید کمبود آب شیرین دولت سعودی با مشکل بزرگی مواجعه می کند و مردم را رو درو با مردم میکنه مردم قطیف با از بین مراکز دولتی با سر به شورش علیه سعودی میکنند شاهزادهایی قدرت طلب از این فرصت استفاده کرده وعلیه شاه سلمان قیام کرده دامنه اعتراضات به بحرین و کشورهایی حاشیه خلیج فارس کشیده میشه وما با کمترین هزینه ام الفساد منطقه رو درگیر جنگ داخلی می کنیم اگه کمک مالی لجستیکی عربستان به داعش ازبین بره خود دولت هایی عراق و سوریه راحتر می توانند از پس داعش بر یاند ولی در هرصورت با تا طرح شما کمی موافقم اعلان دولت سوریه به یک  کمک لجستیکی و لشکری بشدت نیاز داره.
  سلام داداش گلم
  به نظر من اگه شما فقط خبر و اخبار منطقه رو بزارید و تحلیل کردن و طرح دادن برا جنگو بزارید برا اهلش هیچ اتفاق خاصی پیش نمیاد و تاثیر گذاری بهتری داره ـ
  شما همه چیزو خیلی ساده گرفتی و واقعا نگاه سطحی به موضوع داری ،
  به عنوان مثال؛
  اینکه مجلس طرح تصویب کنه ایران وارد جنگ های محدود شه؟!!!
  یا قبلا در طرح مبارزه با داعش نوشته بودی شلیک موشک از ایران برا آزاد سازی غوطه!!!!
  یا اینکه پرواز جنگنده از ایران!!!!
  شما عواقب این کارو میدونی!!!!
  ایران وارد جنک مستقیم شه میدونی یعنی چی؟؟؟؟
  آیا جامعه پذیرش این موضوع رو داره؟
  فکر میکنی کشور های منطقه و غرب فقط نگاه میکنن؟
  تو طرحت پیش بینی 15000 شهید برا عراق و 2000 تا 4000 شهیدم برا سوریه کردی !!!!!!!
  آخه این عددا رو از کجا آوردی؟
  این چه پیش بینی هستش؟
  تو طرحت نوشتی برا سوریه 15000 نیرو با تجهیزات و ساپورت کاملـ
  آخه ساپورت کامل یعنی چی!!!!!!!!
  میدونی مهمات 20 روزه یعنی چی؟؟؟؟؟
  و نکته مهم میگی آقا مخالف جنک مستقیمه ولی من طرحمو میگم!!!!
  شما اشتباه میکنی طرح میدی وقتی آقا مخالفه!!!!
  داداش گلم لطفا فقط خبر رسانی کنید و نظر و طرح رویایی ندیدـ
  در ضمن تشکر می کنم برای خبر های خوبتون .

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی