تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

اخبار خاورمیانه و پیگیری تحولات جهان اسلام

تحولات جهان اسلام

ما بر آنیم تا از جبهه ی حق و در راستای حق و برای حق تلاش کنیم و نوری باشیم برای زدودن تاریکی افکار و روشنی بخش اذهان ...

بارها عنوان کرده ایم سیاست رسانه های غربی و عربی در قبال سوریه، روند جمع آوری و توثیق خبر را به پایین ترین درجه اعتبار خود کشانده است.
تعصب در ضدیت با دولت سوریه، آنها را به جایی رسانده که از مشکوکترین منابع خبری که در راستای سیاست آنها عمل میکنند، به عنوان منابع خبری خود استفاده میکنند.
بلال عبدالکریم یکی از این منابع است. مبلغی رسانه ای که اگر نگاهی به کارهای وی انداخته شود به راحتی چهره وی در طرفداری از گروه های جهادی نمایان خواهد شد.
کانال "چهره حقیقت" مهمترین گزارش های برجسته وی را جمع آوری کرده است:

https://www.youtube.com/channel/UCjh6mShaBCZlrs_U73I3vag

اگر چه وی در مصاحبه ها تمام تلاش خود را برای پنهان سازی تفکراش میکند، اما با نگاهی کوتاه، حتی به تیتر گزارش های وی کاملا مشخص است آنچه وی برای پوشش دادن آن به سوریه رفته است، نه ندای آزادی خواهی مردم سوریه، بلکه تببین و انتشار تفکرات جهادی در سوریه است.
مصاحبه دو بخشی وی با عبدالله المحیسنی مفتی عربستانی الاصل القاعده سوریه، از جمله مهمترین نمودهای این تریبون سازی برای گروه های جهادیست.

youtube.com/watch?v=Fa7JdNY747c
youtube.com/watch?v=bBvNP_slNE8

اما آنچه در دقایق آخر مصاحبه با المحیسنی بر ما آشکار می کند، همان سیاستی است که اکنون در رسانه ها مشاهده می شود. محیسنی با اشاره به نقش ویژه رسانه های جمعی، از توییترو فیسبوک به عنوان پایگاه هایی اشاره میکند که برادران جهادی در آن حضور دارند.

نظرات  (۳)

نکته ای هست که غیرمرتبط هست ولی اشاره بهش هم بد نیست.

اثراعیل مهندس و مخترع تونسی را به بهانه کمک به حماس برای ساخت پهپاد در تونس ترور میکنه و در نگاهی کلان تر هر جنبنده ای که خطری برای این رژیم منحوس باشه را سعی میکنه هر جای جهان نابود کنه، حتی اونهایی که حدس تنها در موردشون میزنه یا دانشمندانی که فکر میکنه احتمالش هست که در آینده تحقیقاتی بکنند که اون تحقیقات منجر به برنامه ای بشه که شاخه ای از اون برنامه احتمالا منجر به ساختن سلاح بشه و اون سلاح ممکن هست بر علیه این کشور روزی به کار گرفته بشه!!
و بنابرانی به گمان خودش پیگیری میکنه از خطر برای رژیم منفورش و بعد هموطنان ما برخیشون ادعا دارند ایران چرا باید جلوی افرادی قرار بگیره که رسما و مراما و تاریخا و مالین و استراتژیکن و تحریکا و ... جلوی دوربین قسم میخورند که اصلا هدفمون نابودی شماست و سربریدن شما و اشغال کشورتون فقط به این خاطر که شیعه اید مثلا و تازه ما میریم تنها جلوی نیروهای نظامیشون مردونه میجنگیم نه اینکه پنهان در فلان کشور مفتی و دانشمند و تئوریسینشون را ترور کنیم.

وقتی بحث میشه غرب میشه مظهر پیشرفت که باید ازشون الگو گرفت ولی وقت عمل کراهای ما بده و کارهای اونها درست...

این خط را پاک کنید لطفا بعد از خوندن: ادمین گرامی هر جای کامنت اگر در راستای سیاست وبلاگ نیست و یا احتمال میدید تحریک آمیز و تند هست لطفا پاک کنید...

مچکرم
سلام این تصویر مات محیسنیه؟؟ کاش واضح بزارید توی بحث ها نیاز میشه
سلام آیا المحسینی و این بابا دارند با عربی فصیح صحبت میکنند یا لهجه شامی دارند؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی